Almanya Aile Birleşimi Konsolosluk Soruları Nedir?

5
33
Almanya Aile Birleşimi Konsolosluk Soruları Nedir?
Almanya Aile Birleşimi Konsolosluk Soruları Nedir?

Almanya Aile Birleşimi Konsolosluk Soruları Nedir? Hangi sorular soruluyor? gibi sorular çok gezinmekte. Bu konuya bir açıklık getirmek istedik. Boşuna kendinizi kasmayın. Neden kasılıyorsunuz ki? Bu konuyu şuan okuyorsanız kasıyorsunuz kendinizi demektir. O yüzden rahatlayın ve sakin olun. Genel rutin sorular sorulmakta. İşte Almanya Aile Birleşimi Konsolosluk Soruları Nedir bakalım;

 

1- Eşinizle Ne Zaman Ve Nerede Tanıştınız?

Sormasın mı bu soruyu size? Siz olmuş olsaydınız o memur yerinde bu soruyu sormazmıydınız? Sorardınız tabi. Karşınızdaki Memur size Eşiniz ile nerede tanıştınız? Ne zaman tanıştınız? Gibi soru soruyor. Eğer bu soruya yanıt veremiyorsanız zaten bende birşey diyemiyorum. Heyecanlanıp şaşırabilirsiniz bunu memura söylemekten çekinmeyin lütfen.

2- Türkiye’de Ne İş Yapıyorsunuz?

Türkiye’de ne iş yapıyorsunuz? Diye soru yöneltebilir size. Direkt doğru cevabı söyleyin. Size hangi üniversiteden mezun olup iş sürecine nasıl atıldığınızı sormuyor. Evet Konsolosluğa gittiğinizde görürsünüz. Bizzat şahit oldum Ne iş yapıyorsunuz sorusuna 5-10 dakika cevap verdi. O yüzden direkt mesleğinizi yaptığınız işi söyleyin.

3- Eşiniz Ne İş Yapıyor?

Eşiniz ile ilgili bir soru daha gelebilir. Eşiniz ne iş yapıyor? Burada aynen 2. Sorudaki gibi direkt uzatmadan cevabınızı verin. Size eğer bu konuyla ilgili detaylı soru sorarsa eğer sizde detaylı cevap verebilirsiniz.

4- Eşiniz Kaç Yaşında?

Eşiniz Kaç Yaşında? Evet düşünüyorsunuz ki bu soruda bile bazı insanlar 10 dk bu soruya cevap verme gereğinde bulunuyor. Eşinizin yaşını söyleyin ve geçin.

5- Ne zaman evlendiniz?

(Belki düğünde kimler vardı? Nerede düğününüz oldu? Gibi sorular.)

Evlendiğiniz tarihi söyleyin fakat bazen Nerede düğününüz oldu? Düğüne veya nikaha kimler geldi? gibi sorular sorulabiliyor. Bu durumdada soruyu cevaplayıp geçelim.

6- Almanca Bildiğinizi Kanıtlayan Sorular.

Burada ise Almanca bildiğinizi kanıtlamanız gerekiyor olabilir. Almanca olarak Hava Nasıl? Adın Ne? gibi sorular sorulabilir. Eğer henüz Almanca A1 Sertifikası almadıysanız bu konumuzu inceleyiniz Almanca A1 Sertifikası. Bunlarıda cevapladıktan sonra;

Size bir barkodlu bir kağıt veriyor ve 1 ve 3 ay sürebileceğini ve prosedür nasıl işliyor gibi bilgilendirme yapıyor ve çıkıyor gidiyorsunuz.

Bu yazıyı şundan dolayı paylaşma gereği duyduk. Bir çok yalan bilgiler internette dolanıyor Yok karının iç çamaşır rengi ne? gibi cinsel sorular vs. Bana inandırıcı gelmiyor belki olabilir ama ben Dil için kursa gittiğimde arkadaşlarımız olsun başkaları olsun hiç böyle soru yöneltmediklerini söylediler. O yüzden dediğim gibi her ne soru olursa olsun sizin hazırlanmanız gereken sorular değil. Yani ne zaman tanıştınız gibi soruların neyine hazırlanacaksınız ki? O yüzden içiniz ferah olsun? Her kişinin anlattığı bilgi ile kendinize sıkıntı etmeyin. En doğru bilgileri Konsolosluk Sitesinde bulabilirsiniz Tüm detaylı bilgileri zaten Konsolosluk paylaşmış durumda ve güncel durumda. Bu yüzden Konsolosluğun Sitesini takip etmekte fayda var. Bizim söylediğimiz soruları sorulmaz başka sorularda sorulabilir bu konuyu sadece bilgi amaçlı yazıyoruz. İyi görüşmeler dileği ile.

5 YORUMLAR

  1. Selam ilk basda tsk ederim yaziniz icin. Kocam haftaya ankarada konsoloslukda randevu aldi. Her yerde ayni sorularmi soruluyor? Internetde okudum istanbul ve izmir daha kolay diyorlar? Bunlar dogrumu

  2. Hallo Whatissay,

    ich bin deutsche und mein Ehemann ist Türke. Ich spreche nur deutsch und mein Mann meinte das ihr uns vielleicht helfen könnt. Ich möchte euch anrufen falls ihr sowas anbietet. Wir sind seid einem Jahr getrennt und er kann irgendwie nicht nach deutschland. Was sollen wir tun ???

    • Hallo Liebe Barbara,

      zuerst einmal vielen Dank für deinen Beitrag. Wir werden dir und deinem Ehemann natürlich helfen. Was genau ist eure aktuelle Situation und wie weit ist sein Antrag. Wir bieten telefonisch aktuell noch keinen Service an, aber du kannst uns auch persönlich unter der folgenden Email Adresse jederzeit schreiben. support@whatissay.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen Adınızı Buraya Yazın