Evde Diş Beyazlatmak İçin 5 Yöntem

1
19
diş beyazlatma
diş beyazlatma

Evde Diş Beyazlatmak İçin 5 Yöntem adlı konumuzu sizlere paylaşmak istedik. İnci gibi dişlere, bembeyaz dişlere ve sağlıklı dişlere sahip olmak neredeyse herkesin hayali. Anlatılan yöntemler evde yapılacağı için çoğunda asit taşıyan maddeler var bu asitler dişlerinizdeki lekeleri silmekle kalmaz dişinizede zarar verebilir. O yüzden anlatılan yöntemleri haftada 2 kere uygulamanda fayda olacaktır. Lütfen abartmayın. Herşeyden önce ilk önce doktorunuza giderek danışmanız daha sağlıklı olacaktır.

İşte Evde Diş Beyazlatmak İçin 5 Yöntem ;

1- Dişlerinizi Diş Macunu İle Fırçalamak

Evde Diş Beyazlatmak İçin 5 Yöntem
Evde Diş Beyazlatmak İçin 5 Yöntem

Şaşırdınız mı? Bence hiç şaşırmayın. En az günde 2 defa dişlerinizi fırçalayın. Ağızınızın ve dişlerinizin sağlığı için bunu yapmak zorundasınız. Mesela sabah uyandığınızda ve gece yatarken dişlerinizi fırçalayarak lekelenmeyi önleyebilirsiniz.

 

 

2- Limon Ve Karbonat İle Diş Beyazlatmak

Limon ve karbonat
Limon ve karbonat

En çok bilinen bu diş beyazlatma yöntemi oldukca basittir. Fakat bu yöntemi haftada 1 defa uygulamanız diş minelerinizin sağlığı için iyi olacaktır.

Bir çay kaşığı büyüklüğünde karbonatın içine limonun suyunu sıkın ve köpürene kadar karıştırmaya başlayın. Sonra temiz bir diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayın. Fırçalarken diş fırçasını diş etlerinize sürmemeye özen gösterin. Dediğimiz gibi bu yöntem asit içerdiğinden haftada sadece 1 kez uygulayın.

 

3- Karbonat-Tuz-Sirke İle Diş Beyazlatmak

Diş beyazlatma
Diş beyazlatma

Bu yöntemde diş lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bu yöntemide haftada 1 kez uygulamanızı öneriyoruz. Bu yönetiminde uygulması ve hazırlanışı çok basit.

Sirkeyi Tuzu ve Karbonatı alıp karıştırın ve temiz diş fırçası ile dişlerinizi hafif hafif fırçalayın.

 

 

4- Diş beyazlatma Bantları

Diş bantları
Evde diş beyazlatma yöntemleri

Kozmetik mağazalarda, Eczanelerde bulabileceğiniz bu bantlar ile Dişte bulunan lekelerden kurutulabilir ve dişinizin rengini açabilirsiniz. Yine uyarıyoruz yine uyarıyoruz tüm yöntemlerden önce bir dişciye danışmak sağlıklı olacaktır.

 

 

 

5- Kahve-Çay-Sigara gibi diş lekesi oluşturan şeylerden uzak durun

Evde diş beyazlatma yöntemleri
Evde diş beyazlatma yöntemleri

Kahve, Çay, Sigara gibi şeyleri sürekli kullanmanız durumunda dişlere zarar verdiğini biliyorsunuz umarım bunları azalatmak ve bırakmak diş lekelerinin oluşmasını engeller. Her zaman dişlerinizi diş macunu ile fırçalamak en doğal ve en iyi yöntemdir. Unutmayın günde en az 2 kere dişinizi fırçalayın.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen Adınızı Buraya Yazın