Facebook Kullanıcıları Hesaplarını Siliyor

0
12
Facebook Kullancıları Hesaplarını Siliyor
Facebook Kullancıları Hesaplarını Siliyor

Facebook Kullanıcıları Hesaplarını Siliyor ADB vatandaşlarının 10’da biri Facebook Hesabını Silmesi ile ilgili. Yapılan anketlerde ve Araştırmada ABD vatandaşlarının 10’da biri gizlilik kaygısı ile Facebook hesaplarını sildiğini açıkladı. Araştırmaya katılan diğer kullanıcılar ise %35 civarında Facebook’u aktif olarak kullanmadığını açıkladılar. Anketlere göre ADB vatandaşlarının 10’da biri Facebook Hesabını Siliyor.

Facebook CEO’su Zuckerberg ise Facebook Hesaplarını Silen kullanıcılarının anlamlı olmadığını savundu. Daha önce Zuckerberg #DeleteFacebook yükselişindede aynı tepkiyi vermişti.

Tüm bu olanlara açıklık getirmek isteyen Carolina Milanesi ve teknoloji araştırma grubu Techpinions bir anket ile 1000 Amerika’lı Facebook Kullanıcılarına hislerini sordu.

Ankete Göre Başlıklar Şöyle;

  • Katılımcıların %17’si Gizlilik Kaygılarından dolayı Facebook’u uygulamayı kaldırdığını söyledi.
  • Katılımcıların %9’u Facebook Hesaplarını tamamen sildiğini açıkladı.
  • Katılımcıların %39’u ise Cambridge Analytica skandalının bilincinde olduğunu söyledi.
  • Katılımcıların %35’i ise Gizlilik Kaygılarından dolayı daha az kullandıklarını açıkladı.

Araştırmalara ve anketlere göre Facebook kullanıcıların 5 kişiden 2 ikisi Facebook’un eskisi gibi olmasını istediklerini açıkladılar.

Sizde düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin. Siz peki bu durumda ne yaptınız? Hesabını sildiniz mi? Veya gizlilik kaygısı olduğundan daha az mı kullanmaya çalışıyorsunuz? Yoksa artık sizde Facebook’un eskisi gibi olmasını mı istiyorsunuz? Facebook’a gelen yenilikleri sevdiniz mi? Bildiğiniz üzere Facebook’a sık sık yeni özellikler eklenmekte ve bu durum sizin hoşunuza gidiyor mu? buna benzer tüm düşüncelerinizi yorumlarda bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen Adınızı Buraya Yazın