Yeni Alınan Akıllı Telefonlar Kaç Saat Şarj Edilmeli?

2
13
Akıllı Telefonlar kaç saat şarj edilmeli
Akıllı Telefonlar kaç saat şarj edilmeli

Yeni Alınan Akıllı Telefonlar Kaç Saat Şarj Edilmeli?

İlk önce Yeni aldığınız akıllı Telefonu kaç saat şarj etmeniz gerektiğinden başlayalım. Telefonunuzu ne kadar şarjda bırakmalısınız? Yeni Alınan Akıllı Telefonlar Kaç Saat Şarj Edilmeli? Akıllı telefonlar çıkmadan önce Telefon Firmaları Lityum Polimer Batarya kullanıyorlardı ve 16 saat şarj etmeniz gerekiyordu. Eğer eski modelde bir telefonunuz varsa ve bataryası Lityum Polimer ise 16 saat şarj etmenizi öneririz. Fakat artık günümüzdeki telefon firmaları Lityum İon batarya kullanmakta yani siz isterseniz telefonunuzu 24 Saat şarj edin batarya %100 olduğunda Elektirik akımını kesmektedir.

Akıllı Telefonları Kaç Saat Şarj Etmeliyiz? Sağlıklı ve Uzun Ömürlü Batarya İçin Ne Yapmalıyız?

Akıllı Telefonlar kaç saat şarj edilmeli
Akıllı Telefonlar kaç saat şarj edilmeli

Gelelim akıllı telefonunuzu kaç saat şarj etmeniz gerektiğine.. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Lityum İon batarya olduğundan dolayı istediğiniz kadar şarjda bırakabilirsiniz çünkü %100  Şarj olduğunda telefonunuz otomatik olarak Elektirik akımını kesecektir.

Daha Sağlıklı ve Uzun Ömürlü Batarya istiyorsanız aşağıdaki yazılanları uygulamanız telefonuzun bataryasını daha uzun ömürlü ve sağlıklı yapacaktır.

  • Akıllı telefonunuzu açık yada kapalı şarj etmenizde bir problem yoktur fakat telefonun daha hızlı şarj etmesini istiyorsanız telefonu kapalı olarak şarj etmeyi deneyin. Eğer telefonunuz kapalı durumda şarj edilmiyor ise Uçuş Modunda telefonunuzu şarj etmek telefonunuzun daha hızlı şarj olacaktır.
  • Arka plan renginizi genellikle siyah wallpaper yaptığınızda şarjınız daha uzun gidecektir.
  • Telefonunuzu %5 şarjı kaldığında şarj etmeye özen gösterin. Ayda 1 kerede olsa full şarjını bitirerek şarj etmeyi ihmal etmeyin.
  • Gerekli kalmadıkça USB Port ile şarj etmeyin. Kendi Orijinal Adaptörü ile şarj etmeye özen gösterin. Orjinal Olmayan Adaptör ile şarj etmeniz durumunda bataryanın ömrü çok hızlı tükenebilir.

Telefonumun Şarjı Hemen Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Akıllı telefonuzun Şarjı Hemen Bitiyorsa Aşağıdaki yazılanları uyguladığınızda daha uzun Şarjının gitmesini sağlayabilirsiniz.

  • Arka planda uygulama yenileme; Arka planda yenilenen gereksiz uygulamaları kapabilirsiniz.
  • Siyah Duvar kağıtları kullanmanız telefonunuzun daha uzun şarjının gitmesinde yardımcı olacaktır.
  • Gereksiz konum kullanmak. Telefonunuzun konum ayarına gelerek uygunsuz gördüğünüz gereksiz gördüğünüz uygulamaların konumlarınızı kullanmanızı engelleyerek telefonunuzun daha Uzun Şarjının gitmesini sağlayabilirsiniz.
  • Telefonunuzun kesinlikle Orijinal Adaptörü ile şarj edin!! Gerekmedikce USB port ile şarj etmeyin.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen Adınızı Buraya Yazın